مسئولیت اجتماعی وکتون

در دنیای مدرن امروز، دیگر دولت‌ها به تنهایی مسئول بهبود شرایط زندگی مردم نیستند. نیاز جوامع اعم از نیازهای مادی، معنوی، فرهنگی و… آنقدر وسیع و رو به رشد است که دولت‌ها قادر به تامین تمامی آنها نبوده و به این دلیل بنگاه‌های اقتصادی خصوصی و صاحبان کسب و کار دست‌در‌دست دولت‌ها می‌دهند تا خود را درگیر مسئولیتی کنند که توجه و عمل به آن بصورت مستقیم بر زندگی انسان‌ها و در نتیجه اجتماع تاثیرگذار است. شرکت‌های پیشرو را می‌توان از میزان مسئولیت پذیریشان در قبال جامعه‌ای که در آن فعالیت می‌کنند شناخت؛ منافع انجام این تعهدات فراتر از منافع سازمانی است و بصورت مستقیم تاثیرات مثبتی را در جامعه ایجاد می‌کند.

وکتون از ابتدای تاسیس سعی بر اهمیت دادن به سرنوشت جامعه‌ای که در آن شکل گرفته و مشغول به حیات است داشته و همواره کوشیده تا در حد بضاعت چیزی به کیفیت و رفاه زندگی افراد و جامعه خود بیافزاید. برخی از فعالیت‌های وکتون در این راستا به شرح ذیل می‌باشد:

 

استخدام افرادِ بدون سابقه‌ی کار

با توجه به آمار بالای فارغ التحصیلان بیکار و نارضایتی این قشر از بررسی «سابقه‌ی کار» هنگام مصاحبه‌ی استخدام، بارها این گلایه را از جوانان شنیده ایم که شخصی که تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده چگونه می‌تواند سابقه‌ی کار داشته باشد؟

وکتون برای کمک به ایجاد اشتغال و باروری نیروهای مستعد شرایطی ایجاد کرده تا افرادی که در ابتدای مسیر ورود به بازار کار هستند از فرصت کسب تجربه محروم نمانند، به این منظور دراستخدام نیروهای خود گزینه‌ی  «سابقه‌ی کار» را حذف کرده و بر این عقیده است که تجربه تنها یکی از فاکتورهای استخدام نیروی کارآمد است که می‌توان با آموزش، موقعیت کسب آن را در اختیار افراد گذاشت. در زیر نمونه‌هایی از اینفوگراف‌های منتشر‌شده در این باره را ملاحظه خواهید کرد.

 

 

فروش اقساطی بلند مدت به کارگاه‌ها و تولیدی‌های تازه تأسیس

راه اندازی کسب و کار جدید مخصوصا در زمینه صنایعی که تولیدات وکتون در آنها کاربرد دارند نیاز به هزینه‌ی اولیه بالایی دارد؛ از آنجایی که ایجاد صنایع و کارگاه‌های کوچک تولیدی در چابک سازی اقتصاد و رفع معضل بیکاری نقش بسزایی ایفا می‌کند وکتون تلاش کرده تا حداکثر همکاری با کسانی که قصد راه اندازی چنین صنایع و کارگاه‌هایی را دارند داشته باشد. اگرچه تمام مشتریان ما می‌توانند ماشین آلات مورد نیاز خود را بصورت مدت دار و بدون پرداخت هیچگونه سودی در اقساط بیست و چهارماهه از ما خریداری کنند، اما وکتون برای مشارکت درافزایش تولید و اشتغال جامعه این امکان را برای صنایع و کارگاه‌های تازه تاسیس و کوچک بوجود آورده که اقساط دستگاه‌های خریداری شده‌ی خود را در مدت زمان سی و شش ماه پرداخت نمایند.

 

انتشار و به اشتراک گذاری اطلاعات تخصصی

یکی از چالش‌های اساسی بنیان گذاران وکتون در ابتدای راه تحقیق و ساخت دستگاه‌های سی‌اِن‌سی در ایران، کمبود منابع اطلاعات تخصصی و دشواری ارتباط با افراد آشنا به مباحث مربوط به آن بود. گرچه امروز با گسترش فضای مجازی این معضل تا حدودی رفع گردیده اما خود را متعهد دانستیم که بیش از ده سال تجربه و اطلاعاتمان را با دیگران به اشتراک بگذاریم زیرا معتقدیم پیشرفت شخص و جامعه در گرو یکدیگر است. برای این منظور اقدام به طراحی و ساخت یک درگاه جامع تبادل اطلاعات رایگان در فضای اینترنت و به آدرس  www.cnczone.ir کرده‌ایم که تاکنون نزدیک به ۲۵۰۰ نفر از علاقه‌مندان، کاربران و متخصصان دستگاه‌های کنترلی را گرد هم آورده و فضایی را ایجاد کرده تا در محیطی صمیمی و تخصصی به تبادل اطلاعات و رفع مشکلات یکدیگر بپردازند. این درگاه همچنین محلی است برای بیان ایده‌های جدید و همفکری درباره‌ی آنها، برای استفاده از این درگاه کافی است بر روی لینک زیر کلیک نمایید.