تاریخچه

وکتون به همت مدیر عامل محترم مجموعه از سال ۱۳۸۴ تحقیقات مستمر و جامع خود را در زمینه ماشین آلات سی اِن سی آغاز نمود. با توجه به کمبود منابع فارسی و عدم وجود فناوری مورد نیاز، با تلاش بی وقفه و با مطالعه انواع نمونه های وارداتی، ترجمه بیش از ده هزار صفحه منابع و مطالب غیرفارسی و تکیه بر دانش داخلی اولین ماشین خود را در سال ۱۳۸۹ تحلیل، طراحی، و تولید نمود.

پس از تولید اولین ماشین و با توجه به دانش کسب شده، از سال ۸۹ تا ۹۱ اقدام به تعمیر بیش از یکصد دستگاه ماشین سی اِن سی استوک خارجی در صنایع مختلف نمود. همزمان با تعمیر ماشین آلات متنوع و ارتقاء سطح دانش خود، در سال ۹۰ وکتون به فناوری ساخت سی اِن سی‌های مورد استفاده در صنایع چوب، سنگ و فلز دست پیدا کرد.

پس از تمامی فراز و نشیب ها، وکتون در سال ۱۳۹۳ به صورت رسمی فعالیت خود را در شهرک صنعتی بزرگ شیراز آغاز نمود و تا کنون بیش از یکصد دستگاه ماشین آلات گوناگون در شانزده مدل و سه گروه کلی چوب، سنگ و فلزات تولید نموده است.

وکتون پس از فائق آمدن بر چالشهای گوناگون و کسب تجارب منحصر بفرد امروز تصمیم گرفته است تا پا را از چهارچوب ها و محدودیت ها فراتر گذاشته و وابستگی صنعتی به تولیدات خارجی را کاهش دهد، لذا واحد تحقیق و توسعه وکتون در حال حاضر برای نخستین بار در ایران تولید اولین نمونه کنترلر closed loop را با همکاری دانش آموختگان دانشگاههای شیراز، بابل، نیوکاسل انگلستان و ام آی تی آمریکا در دستور کار خود قرارداده است و در تلاش است با دستیابی به این فناوری بتواند سایر نیازهای صنایع گوناگون در زمینه ماشین ابزار را مرتفع سازد.

 

وکتون

وکتون

ارسال دیدگاه