سایر آپشن های دستگاه سی ان سی سه محور چوب

آپشن های دستگاه سی ان سی سه محور چوب

 

روغن کار اتوماتیک

عمر و عملکرد دستگاههای سی ان سی بستگی به نحوه ی نگهداری از دستگاه دارد. کلیدی ترین قطعات مکانیکی بکار رفته در یک دستگاه سی ان سی نیاز به روغن کاری منظم و دائمی دارند. روغن کاری قطعات میتواند بصورت دستی یا اتوماتیک انجام شود. روغن کار اتوماتیک درواقع یک مخزن روغن است که بصورت مستقیم به قطعاتی که نیاز به روغن کاری دارند متصل گردیده تا بتواند براساس برنامه ی تعریف شده روغنکاری قطعات را در زمانهای مشخص انجام دهد. این آپشن کمک میکند تا هر گونه نگرانی درباره ی روغنکاری قطعات از بین رفته و دستگاه همیشه در شرایط آماده به کار باشد.

 

 

میز وکیوم هشت منطقه ای

در دستگاههای سی ان سی هنگام استفاده از وکیوم برای ثابت کردن قطعه کار بر روی میز گاها نیاز به استفاده از کل ابعاد میز نیست و کاربر احتیاج دارد تا قسمت کوچکی از میز را با قطعه کار درگیر کند؛ در چنین مواقعی هرچه میز به ابعاد کوچکتری تقسیم شده باشد عملکرد وکیوم بالاتر و بهتر خواهد بود. در دستگاه ۲*۴ وکتون میز کار به ۸ منطقه مستقل تقسیم بندی شده که هریک میتواند بدون ارتباط با دیگری و بطور مجزی عمل نماید. همچنین طرح هندسی تراش میز دستگاههای سی ان سی چوب  وکتون بصورتی است که حداکثر بهره وری از وکیوم را ایجاد میکند.

 

 

فیکسچر اتوماتیک _ گونیا پنوماتیک

این ابزار از چند شفت اتوماتیک با قابلیت فرمان پذیری از اپراتور تشکیل شده که معمولا در یکی از گوشه های دستگاه  سی ان سی وکتون نصب و میتواند هنگام بارگذاری قطعه کار یک زوایه نود درجه ی دقیق را برای اپراتور فراهم کند. استفاده از این آپشن میتواند در گونیا کردن قطعه کار بر روی میز بسیار مفید باشد و به صرفه جویی زمان کمک قابل ملاحظه ای نماید. اگر تصمیم خود را برای خرید از وکتون گرفته اید و یا مشغول به تحقیق درباره ی دستگاههای موجود در بازار هستید توصیه اکید ما به شما این است که دستگاهی را انتخاب کنید که از سیستم فیکسچر اتوماتیک استفاده میکند و یا قابلیت اضاف کردن این سیستم را در آینده داشته باشد.

 

 

دوربین نظارت بر عملکرد دستگاه

این آپشن در حقیقت یک سیتسم دوربین مداربسته است که با تنظیم شدن بر روی محدوده ی کار اسپیندل و قطعه کار بصورت آنلاین اپراتور و یا هرشخص دیگری را که به خروجی دوربین دسترسی داشته باشد در جریان پیشرفت کار قرار میدهد. این سیستم در دستگاههای سی ان سی وکتون به کاربر این اجازه را میدهد تا نظارت مستمر بر نحوه ی پیشرفت کار داشته باشد و در مواقع اضطراری در صورت هرگونه اشتباه یا اتفاق ناخواسته در کوتاه ترین زمان تصمیم مناسبی اتخاذ نماید.

 

 

هندویل

این سیستم به اپراتور کمک میکند تا هنگام شروع کار که نیاز به تنظیم موقعیت محورهای دستگاه سی ان سی بر روی قطعه کار دارد با کمترین نیرو و بالاترین دقت این کار را انجام داده و در زمان خود صرفه جویی کند. هندویل وسیله ای است که کنترل عمده ی فعالیتهای دستگاه سی ان سی را بعهده میگرد و از مراجعه کاربر به تابلو برق و سیستم های کنترل کننده دستگاه می کاهد، این قابلیت سبب طول عمر ادوات فرمان، صرفه جویی در زمان و نیروی انسانی و همچنین بالا رفتن دقت اپراتور میگردد.

 

 

کولر تابلویی

ادوات برقی و الکترونیکی موجود در تابلو برق دستگاههای سی ان سی گاها بسته به تعداد و توان خروجی حرارت بسیار بالایی را ایجاد میکنند. در تمام دستگاههای سی ان سی وکتون در طراحی تابلوبرق محاسبات دقیقی برای حجم هوای ورودی و خروجی تابلو برق صورت گرفته تا کمترین نیاز به خنک کننده های ویژه تابلو و ادوات برقی ایجاد گردد اما گاها در برخی از دستگاهها ناگزیر به استفاده از کولر تابلویی هستیم. این وسیله در واقع عملکردی شبیه یک کولر برقی دارد که از طریق ایجاد برودت دمای بالای تابلو برق و ادوات بکار رفته در آن را دائما و بصورت اتوماتیک پایین آورده و در محدوده ی امن نگه میدارد.